מידע כללי על השתלות שיניים תמונה ראשית

השתלות שיניים בהרדמה מלאה או מקומית בהשוואה לתותבות קונבנציונליות

היתרונות של השתלות שיניים בהרדמה מלאה או מקומית – בהשוואה לתותבות קונבנציונליות

שתלים דנטליים הם ההצלחה הגדולה ביותר לאנשים שאיבדו שיניים, אם בשל תאונה או פציעה, ואם בגלל מחלת חניכיים שהחלישה את מצע השן. היום, כבר אין צורך להסתפק בתותבות הקונבנציונליות הנשלפות, ואפשר ליהנות משיניים מלאכותיות שנראות ומורגשות ממש כמו השיניים הטבעיות שלכם.

שתל דנטלי הוא בעצם שורש שן מלאכותי שממוקם בתוך הלסת כדי להחזיק את השן המלאכותית או הגשר שעליו יותקנו מספר שיניים מלאכותיות.

הנה כמה מהיתרונות של השתלים הדנטליים

  • שתלים דנטליים מספקים יתרונות רבים יותר בהשוואה לאפשרויות אחרות להחלפת שיניים. בנוסף לכך שהמראה והתפקוד של השתלים כמעט זהה לשיניים הטבעיות – השתלים הדנטליים נועדו להחזיק מעמד שנים ארוכות ואפילו כל החיים
  • השתלים הדנטליים הם גם נוחים ויציבים יותר מהשתלים הקונבנציונליים, מה שמאפשר לכם לשמור על נשיכה ולעיסה טבעיות יותר.
  • בנוסף, בגלל שהשתלים מחליפים כמה משורשי השן, העצם שלכם נשמרת טוב יותר. עם שיניים תותבות רגילות, העצם שהקיפה את שורש השן נספגת ונעלמת. שתלים דנטליים שמשולבים בלסת מסייעים גם לשמירה על עצם בריאה ושלמה.
  • בטווח הארוך, שתלים יכולים להיות הרבה יותר אסתטיים וקלים לתחזוקה מאשר תותבות קונבנציונליות.
  • אובדן העצם, שנלווה לתותבות הקונבנציונליות, מוביל להחלשת עצם הלסת ולפגיעה בחיוך. תותבות קונבנציונליות יכולות גם להקשות על אכילת מזונות מסוימים.

שילוב המחשב בהכנת השתלים הדנטליים המושלמים

השתלות דנטליות הן מטבע הדברים השתלות שיניים ממוחשבות. מה זה אומר? ובכן, לפני במהלך הטיפול רופא השיניים משתמש בשירותי המחשב היעילים כמו: צילומי CT שמאפשרים לו לראות את מצב הפה של המטופל במלואו, תכנון השבלונה בעזרת המחשב שמאפשר לרופא לבחון אותה באופן וירטואלי ולהגיע לתבנית המדויקת שמותאמת לפה של המטופל.

התמונה המלאה של מראה הפה והשיניים של המטופל, כמו גם מצב הבריאות הכללית שלו, אופי המטופל (לדוגמה, אם הוא סובל מחרדות מעבר לרמה הנורמלית), וכמות השתלים – עשויים להיות שיקול בהחלטת רופא השיניים אם לבצע את ניתוח ההשתלה בהרדמה מלאה או להסתפק בהרדמה מקומית. עם זאת, כאשר ההרדמה מבוצעת בהרדמה מלאה ניתוח ההשתלה יבוצע בדרך כלל בבית החולים או על ידי רופא שיניים שמומחה בתחום ההרדמה.

איך יוצבו השתלים בפה?

השתלים, שנראים כמו ברגים או צילינדרים, ממוקמים במהלך הניתוח בתוך הלסת שלכם. לאחר מכן נדרשת תקופה של כחודשיים עד שישה חודשים, עד שהשתלים יתאחו יחד עם העצם וייצרו עוגנים לשיניים המלאכותיות. במהלך תקופה זו, אם יש צורך בכך, אפשר ללכת עם שיניים זמניות מעל אתר השתל.

השלב השני שנדרש לעתים קרובות הוא חשיפת השתלים וצירוף הארכות שמאפשרות צירוף של כמה כתרים, וסיום הבסיס שעליו יוצבו השיניים החדשות שלכם. בעקבות הליך זה, יש צורך בתקופת החלמה של החניכיים במשך כמה שבועות עד שיורכבו שיניים חדשות על העוגנים המושתלים.