מידע כללי על השתלות שיניים תמונה ראשית

השתלת שיניים ביום אחד – מעכבת את ההזדקנות

לאלה שאיבדו את כל שיניהם, או עומדים לאבד אותן בקרוב, יש כמה אפשרויות להחלפת השיניים החסרות. אחת הטכניקות המתקדמות והאמינות ביותר היא התקנת תותבת קבועה של שיניים שמעוגנת אל הלסת באמצעות שתלים.

שיניים נתמכות שתל נראות ומתפקדות בדיוק כמו שיניים אמיתיות, והשמירה על היגיינת הפה זהה כמו בשיניים הטבעיות – צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי. שיניים חלופיות אלה מספקות יתרונות בריאותיים חשובים, ובעוד ששתלים דנטליים הם יקרים יחסית, ההליך החדש שמאפשר השתלת שיניים ביום אחד, מוריד את העלויות ותורם לכך שטכנולוגיה חדישה זו תהיה בהישג ידם של רבים.

שיניים נתמכות שתלים, כולל אלה שמותקנות בהליך של השתלת שיניים ביום אחד, מאפשרות תפקוד תקין של כל מערכת הפה והלסת, כולל העצבים, השרירים ומפרקי הלסת.

שיניים שנתמכות בשתלים, מחליפות באופן קבוע את השיניים החסרות ואת רקמת החניכיים שאבדה, ובכך הן גם משמרות את התמיכה במבנה הפנים (לחיים ושפתיים), ויוצרות מראה פנים צעיר יותר. בנוסף, השתלים גם מאפשרים תפקוד נורמלי כולל לעיסת מזון קשה, אכילת פירות וירקות טריים, צחוק בפה מלא, דיבור בביטחון וחיוך מלא שמחה.

שתלים דנטליים להחלפת מערכות שיניים חסרות

לא נגזים אם נאמר שהחלפת שן קבועה בשתל, חוללה מהפכה ברפואת השיניים. שתלים שינו את חייהם של אנשים חסרי שיניים, והעניקו להם פתרון הרבה יותר נוח, בטוח ואמין, מהשיניים התותבות הנשלפות. השתלים גם מונעים את הירידה בנפח ובצפיפות העצם והלסת, שהיא בלתי נמנעת כאשר מאבדים שיניים.

שתלים דנטליים מייצבים, מעוררים את העצם סביבם, ושומרים על עוצמתה. תותבות נשלפות לא יכולות לעשות זאת. להיפך, שיניים תותבות נשלפות, מאיצות את הליך אובדן מסת העצם.

שתל דנטלי ביום אחד

שתל דנטלי הוא בורג קטן שמחליף את השורש של השן החסרה ומותקן בעצם שמתחת לחניכיים. השתל עשוי מחומר שנקרא טיטניום שהיכולת הייחודית שלו היא כושר איחוי מושלם עם העצם הטבעית בפה. זה גם מה שהופך את השתלים לכל כך יציבים ואמינים.

לאחר שהשתלים מוחדרים לתוך עצם הלסת בתהליך כירורגי (די נסבל), אפשר לחבר אל השתלים גשרים קבועים, שנראים ומתפקדים כמו שיניים אמיתיות. ניתוח זה יכול להיות מושלם בלסתות ביום אחד, בתהליך שנקרא – השתלת שיניים ביום אחד.

שניים בשביל אחד – וארבעה בשביל כולם

המערכות להשתלת שיניים של ימינו מסתפקות במספר מינימלי של שתלים שתומכים במספר מרבי של שיניים. זה אומר שאפילו ארבעה שתלים בלבד, יכולים לשמש כתמיכה לשיניים קבועות, חלופיות ולא נשלפות, בכל לסת – בעליונה ובתחתונה. אירוע משמעותי ומשנה חיים זה, אפשר להשלים ביום אחד.

ההצלחה תלויה בכמה צעדים חיוניים, וביניהם:

  • כאשר השתלים ממוקמים בלסת, הם חייבים להישאר ללא תנועה לחלוטין, כדי לאפשר את תהליך ההשתלבות עם העצם הקיימת. כל כוח שיגרום לתנועה, אפילו קלה, של השתלים בשלב הריפוי המוקדם, עלולה להרוס את תהליך האינטגרציה, וכתוצאה מכך להביא לכישלון השתל. מסיבה זו חשוב לאכול מזון רך במהלך 8-6 השבועות הראשונים לאחר הליך ההשתלה.
  • השתלים עצמם חייבים להיות מותקנים במיקום אסטרטגי, שיאפשר להם להציע את התמיכה היעילה ביותר לשיניים.