Teeth Implants 8

השתלת שיניים all on 4

תהליך הטיפול, יתרונות וחסרונות

הטכניקה החדשנית להשתלת שיניים All-on-4 (4AO), תאפשר לכם לאכול מה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים והיכן שאתם

רוצים. לאחר ההשתלה, טונוס שרירי הפנים שלכם יחזור לעצמו, חיוך חדש יצעיר אתכם בעשרים שנה, והביטחון העצמי ואיכות החיים שאבדו יחד עם השיניים שאיבדתם – יחזרו בגדול… כל זה יקרה ביום טיפול אחד במרפאת שיניים שמטפלת בשיטת All-on-4. אז אם יש לכם שיניים תותבות או שיניים חסרות או לא תקינות, הליך ההשתלה הדנטלית 4AO, שהוכח כמוצלח וחסכני, הוא הפתרון האופטימלי שיעניק לכם חיים שלמים מלאי חיוכים בריאים.

מהי השתלת שינים 4 all on ?

השתלה בשיטת 4AO מציעה שיניים קבועות שלא ניתנות להסרה, בטיפול שמסתיים ביום אחד בלבד. טכניקה ייחודית זו כרוכה בהתקנת ארבעה שתלים על גשר שיישא את כל השיניים בלסת העליונה ו/או התחתונה. שיטה זו מאפשרת השתלת שיניים מוצלחת גם במקרים שבהם חסרה עצם במקום אחד או יותר בלסת.

מיהו המועמד האידיאלי להשתלה דנטלית 4 all on ?

המועמדים האידיאליים הם אנשים שאיבדו את כל השיניים בלסת העליונה ו/או התחתונה, אנשים עם שיניים תותבות, או אנשים שיצטרכו שיניים תותבות בקרוב. הגיל לא משנה, אבל המטופל צריך להיות בעל בריאות טובה. ובכול מקרה, הרופא בלבד הוא זה שיקבע בסופו של דבר אם המטופל מתאים להשתלת 4AO.

תהליך הטיפול

שלב האבחון

הפגישה הראשונה עם רופא השיניים מיועדת לייעוץ (יש מרפאות שיניים שלא גובות מחיר עבור פגישה זו). שלב הייעוץ יספק

מידע חיוני גם לכם וגם לרופא המומחה, ויחד תוכלו לקבל החלטה מושכלת באשר לסוג הטיפול המתאים למצבכם. לאחר שלב האבחון, תתבקשו לערוך צילומי סי.טי (סריקה ממוחשבת תלת ממדית) וצילומי רנטגן של הפה, יאפשרו לרופא לבצע הערכה קלינית יסודית יותר.

שלב תכנון הטיפול

את ההשתלה הדנטלית בשיטת 4AO, הרופא יתכנן באמצעות תוכנת מחשב מתאימה, שתאפשר בניית סד מנחה לפי צילומי הרנטגן והסי.טי. בעזרת הסד המנחה יוכל הרופא לתכנן את המיקום, הקוטר והאורך של כל שתל ואת הזווית שבה הם ימוקמו.

לאחר בדיקה ואבחון מדוקדקים, יקבע רופא השיניים היכן צריך למקם את 4 השתלים בלסת כך שיוכלו להחזיק את הגשר שעליו יותקנו 12 שיניים.

שלב הניתוח

בנוסף לניתוח השתלים, ההליך הטיפולי כולל, בדרך כלל, עקירת שיניים ולפעמים גם השתלת עצם. במהלך הניתוח הרופא ממקם את השתלים בלסת. בטכניקת 4AO, השתלים הקדמיים מוכנסים בזווית של 90 מעלות והאחוריים ב-45 מעלות. הזווית של השתלים האחוריים תורמת לעיגון חזק יותר של השתל בעצם ומספקת תמיכה ויציבות לשיניים החדשות. שחזור השיניים מתבצע מיד לאחר הניתוח כאשר שיניים זמניות ממוקמות על גבי השתלים. הליך זה נמשך ביום טיפולים אחד.

שלב ההחלמה ומיקום השיניים הקבועות

בזמן ההחלמה והריפוי, הרופא ידריך את המטופל כיצד לטפל ולשמור על היגיינת הפה, כאשר בדרך כלל מדובר בשגרת צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי כמו עם שיניים טבעיות. לאחר מספר חודשים, כשהריפוי הושלם, רופא השיניים יסיר את השיניים הזמניות ויתקין את השיניים הקבועות, שישמשו אתכם כנראה עד סוף החיים.

יתרונות השתלת שיניים 4 all on

 • שיפור המראה שלכם

הליך 4 all on עוזר לשמר את עצם הלסת, מונע התדרדרות של מבנה הפנים שמתרחשת בעקבות אובדן השיניים ומערכת

השורשים שתומכת בהן. שתלים דנטליים תורמים למילוי השקעים בפנים ולהעלמתם של רוב הקמטים מסביב לשפתיים, שנגרמו בגלל חוסר שיניים בפה. לאחר ההשתלה תיראו טוב יותר ובעיקר צעירים יותר!

 • יכולת לאכול הכול ובכול מקום

עם 4 all on תוכלו לשפר את הרגלי האכילה שלכם, ליהנות שוב מהאוכל ולא להיות נבוכים כשאתם אוכלים.

 • זכייה בחיוך נהדר למשך שנים רבות

הליך ההשתלה הדנטלית 4 all on יוצר מערך שיניים קבוע עם גשר קבוע, תומך ומשמר שאינו ניתן להסרה. המשמעות היא שאף פעם לא תצטרכו להסיר את השתלים שיכולים להחזיק מעמד כל החיים.

 • שיפור איכות החיים שלכם

השיניים החדשות שתקבלו בתום הליך ההשתלה הדנטלית 4 all on , יורגשו ויתפקדו בדיוק כמו שיניים אמתיות. תרגישו הרבה יותר נוח ובטוח כשתחייכו, תדברו ותאכלו. גם תיראו ותרגישו הרבה יותר טוב ותזכו באיכות חיים מחודשת.

 • מניעת בעיות בריאות שקשורות בשיניים לא תקינות או חסרות

שתלי 4 all on עוזרים ליצור פה בריא וגוף בריא כי הוא מסייע להפחית את הסיכוי למחלת חניכיים (דלקת כרונית הנגרמת על ידי חיידקים) ולמחלות דלקתיות. מחלת חניכיים קשורה להתקפי לב, שבץ, אלצהיימר, סוכרת ומחלות כרוניות אחרות. לאחר שחזור מצבו המקורי של הפה, השתלים יוכלו למנוע מחלות חניכיים. שמירה על צחצוח שיגרתי וחוט דנטלי, כמו בשיניים טבעיות, מבטיחה שיפור הבריאות והרווחה הכללית.

 • טיפול קל בשיניים שלכם

כל שעליכם לעשות זה להקפיד על צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי באופן קבוע וביקור תקופתי אצל רופא השיניים והשיננית לבדיקה וניקוי. פשוט, להתייחס לשיניים החדשות כמו לשיניים טבעיות.

פתרון ההשתלה בטכניקת 4 all on נועד לפשט את הטיפול באנשים שסובלים מאובדן שיניים, מחלות חניכיים ו/או ניוון עצם (כשעצם הלסת הטבעית נספגת ונעלמת) – מצבים שיכולים להוביל במהירות לבריאות אוראלית לקויה, ולבעיות שקשורות לביטחון ולהערכה העצמית. פתרון 4 all on מגביר את בריאות הפה ואת הבריאות הכללית. זהו פתרון יעיל שחוסך זמן במשך הטיפול והריפוי וחוסך בהוצאות הכספיות.

השתלת שיניים קונבנציונלית כרוכה בדרך כלל ב:

 • ביקורים מרובים במרפאת השיניים (גם אצל רופא השיניים וגם אצל המנתח).
 • שישה או שמונה, ואפילו יותר, שתלים בכול לסת.
 • טיפולים כמו השתלת עצם והרמת סינוס.
 • זמן ריפוי שנמשך חודשים ולפעמים שנים.

פתרון ההשתלה הדנטלית 4 all on עדיף על שיטות ההשתלה הקונבנציונליות:

 • מפחית או מבטל את ספיגת העצם (ניוון העצם).
 • העלות הכוללת נמוכה יותר מאשר בשתלים קונבנציונליים.
 • זמן הריפוי מופחת באופן משמעותי.
 • יש הוכחות לתוצאות מוצלחות רבות.
 • מאפשר קבלת שיניים חדשות בזמן קצר, פחות מיום אחד.
 • השיניים החדשות קבועות ומעניקות חיוך נהדר לכול החיים.

קבלת טיפול במרפאה בעלת ניסיון רב בשיטת ההשתלה 4 all on מבטיחה שתוכלו לחזור ולחייך מהר יותר, עם אי נוחות מינימלית. החיוך שלכם יתרחב כשתקבלו פלטפורמת שיניים יציבה יותר בהוצאה כספית קטנה יותר ממה שמקובל בשתלים המסורתיים.

תשובות לשאלות נפוצות על All-on-4

מה ההבדל בין שיניים מושתלות 4 all on לשיניים תותבות?

שתלי 4 all on הם מערכת של שיניים קבועות שנראות ומרגישות כמו שיניים טבעיות. שתלי 4 all on :

 • הן שיניים קבועות שמצחצחים ומנקים כמו שיניים טבעיות.
 • לא צריך להוציא אותן מהפה.
 • הן לא צריכות הדבקות של חלקים שנשברו או התנתקו.
 • הן נוחות כי הן לא לוחצות על החניכיים.
 • הן מאפשרות ליהנות מאוכל חם וקר בכול הטעמים.
 • הן מאפשרות לנגוס בעוצמה מוגברת (עד 70% יותר), כך שאפשר לחזור ולאכול את כל המאכלים האהובים.
 • הן מונעות התדרדרות של העצם.
 • הן משחזרות את תווי הפנים.

מה ההבדל העיקר בין שתלי 4 all on לשתלים המסורתיים?

טכניקת ההשתלה הדנטלית AO4 משתמשת רק בארבעה שתלים בכול לסת, ואילו השתלים המסורתיים משתמשים בכול

לסת ב8-6 שתלים או יותר. השתלים בהליך AO4 ממוקמים בזווית שמאפשרת מגע רב יותר כדי להשיג תמיכה טבעית של העצם. הליך זה גם לא מצריך השתלת עצם אצל רוב המטופלים, שנפוצה בשתלים מסורתיים. לכן, שתלי AO4 חוסכים זמן, כסף ואי נוחות.

כמה זמן נמשך ניתוח השתלה דנטלית AO4 ?

ניתוח בלסת אחת נמשך כ-2.5 שעות.

מהו שיעור ההצלחה של שתלים דנטליים בשיטת AO4 ?

מחקרים מצביעים על שיעורי הצלחה של 98% בהשתלות AO4.

היכן יתבצע ניתוח ההשתלה הדנטלית?

יש מרפאות שיניים שבהן כל ההליך מתבצע תחת קורת גג אחת, החל מההתייעצות הראשונית ועד לסיום הליך ההשתלה והריפוי.

האם השיניים החדשות ייראו טבעיות?

כן, בהחלט. טכניקת ההשתלה הדנטלית AO4 מספקת שיניים קבועות שנראות, מרגישות ומתפקדות בדיוק כמו שיניים אמתיות. אף אחד לא ידע שיש לכם שתלים, אלא אם תגלו לו.

למה לא אקבל סט שיניים קבוע ביום שבו ממוקמים השתלים?

כמו בכול ניתוח, אתם זקוקים לזמן החלמה. עם זאת, אתם לא עוזבים את המרפאה ללא שיניים! סט זמני של שיניים יוצב על גבי השתלים. לאחר כ-8-6 חודשים לאחר הניתוח, כשהריפוי יושלם, השיניים הקבועות ימוקמו במקום הזמניות.

מה אם אני צריך שתלים רק בלסת התחתונה? ומה אם יום אחד אצטרך שתלי AO4 בשתי הלסתות?

ניתן למקם שתלי AO4 רק על אחת הלסתות, התחתונה או העליונה. הרופא המומחה יעריך את המצב שלכם ואם יגיע להחלטה שאולי בסופו של דבר תצטרכו שיניים חלופיות בשתי הלסתות, הוא עשוי להציע לבצע את ההליך בשתיהן. זה יספק לכם תוצאות טובות יותר תוך חיסכון בזמן ובכסף. הרופא גם יבדוק ויחליט מה הכי מתאים לצרכים שלכם, גם מהבחינה הבריאותית וגם מבחינת העלויות הכספיות.

איזה סוג של ניקוי נדרש לאחר שהשתלים מוקמו בלסת?

יש להתייחס לשתלים דנטליים כמו לשיניים טבעיות, לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי מדי יום. הרופא והשיננית יסבירו לכם את הוראות היגיינת הפה וימליצו על תכנית טיפולית שמתאימה לצרכי היגיינת הפה שלכם.

האם צפויות עלויות כספיות נוספות?

כל העלויות יסוכמו לפני הניתוח במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא המומחה.

חסרונות AO4

החיסרון הגדול ביותר של מערכת השתלים 4AO על גשר הוא שזו מערכת מהונדסת. השיניים הטבעיות שלנו נוצרו עם שורשים מרובים לכול שן שמעניקים תמיכה רבה כשאנחנו נוגסים בחוזקה. 4AO מספק רק ארבעה שורשים!

אם אתם עומדים לבנות בית מעץ, האם הייתם משתמשים רק בארבע קורות כדי שיחזיקו את כל המבנה?

כנראה שלא. אתם רוצים יסודות חזקים. ומה אם אחת הקורות מותקפת על ידי מזיקים (מחלת חניכיים) ואתם חייבים להסירה? אם אלה היו ארבעה שתלים, הייתם מאבדים את כל הגשר וצריכים לבנות הכול מהתחלה. אם אחד משתלי הזווית נכשל, הסרת השתל תגרום להריסת חלק גדול מהעצם. אולי השתל יחזיק מעמד זמן קצר, אבל בעוד מספר שנים יכולה להיווצר בעיה ויהיה צורך לתקן את המצב.