Dental Treatments 13

איך לשמור על חיוך צעיר ורענן

מי לא רוצה חיוך יפהפה? למען האמת, אנשים רבים נולדו עם חיוך מדהים, אבל ככול שעברו השנים והם הלכו והתבגרו, גם השיניים שלהם החלו לשקף את פגעי הזמן ולהראות סימנים של בלאי ועכירות.

לא רק ניתוחי פנים, גם רפואת שיניים קוסמטית מודרנית, יכולה לעזור לכם לתקן את סימני הגיל, ולשוב ולשחזר את החיוך הטבעי שהיה לא מזמן גם מנת חלקכם.

רפואת שיניים קוסמטית – פתרונות להחזרת החיוך היפה

ישנן טכניקות שונות המאפשרות לתקן כמעט כל בעיה שיש לכם עם מראה החיוך שלכם, לאו דווקא באמצעות מילוי קמטים.

הנה כמה הליכים קוסמטיים שמציעות לכם היום מרפאות השיניים, לתיקון בעיות שונות, לשיקום הפה ולשחזור החיוך היפה של פעם.

  • הלבנת שיניים

דברים רבים עלולים ליצור כתמים על השיניים כמו מזון ומשקאות (תה, קפה, יין אדום, רוטב סויה, שוקולד, עישון או צריכת טבק).

אנשים רבים משתמשים בטיפולי הלבנה מתקדמים כדי להחזיר לשיניים שלהם את המראה הבריא והרענן שנעכר עם הזמן.

ייתכן שכבר התנסיתם במוצרים להלבנת שיניים בבית, אשר מחזירים בהדרגה את הגוון הלבן לשיניים. כן, השוק מציע מוצרי הלבנה רבים ללא מרשם רופא. יחד עם זאת, אף אחד מהמוצרים הללו לא משיג את התוצאות שתוכלו להשיג על ידי ביקור אחד בלבד אצל רופא השיניים.

חשוב לדעת שרופאי השיניים משתמשים בטכניקות אשר מגינות על השיניים מפני פגיעתם של חומרי ההלבנה.

אגב, יש גם משחות שיניים אשר מיועדות להלבין את השיניים, אבל זהירות! משחות אלה מכילות חומרים שעלולים לפגוע באמייל של השיניים, אם משתמשים בהן באופן קבוע.

  • ציפויי שינים מחרסינה

אם יש לכם שיניים סדוקות או שבורות, שיניים עקומות או רווחים בין השיניים – תוכלו לטפל בפגעים אלה באמצעות ציפויי שיניים מחרסינה המודבקים לשיניים לצמיתות, ומעניקים לכם חיוך מושלם לחלוטין. חזיתות אלה מתפקדות בדיוק כמו אמייל השיניים שלכם, כך שהחיוך שלכם יפגין שיניים לבנות במשך שנים רבות.

החומר המצפה את השיניים הוא ציפוי חרסינה דקיק אשר מודבק לפני השטח של השיניים. הוא מותאם אישית לשיניים שלכם ומשפר את מראה החיוך לאין ערוך.

חזיתות החרסינה נועדו לשפר את האסתטיקה של השיניים והן מתפקדות כאמייל של השן. כדי שרופא השיניים יוכל להדביק את הציפוי אל השן, הוא חייב להסיר תחילה שכבה זעירה של האמייל הטבעי, כדי לפנות מקום לציפוי. לאחר מכן, רופא השיניים ישתמש בדבק מיוחד שיצמיד את הציפוי בחוזקה אל שטחה הקדמי של השן.

שלא כמו השיניים הטבעיות שלכם, ציפוי החרסינה עמיד מאוד בפני כתמים ולכן יישאר לבן במשך שנים רבות.

שימו לב! למרות שחזיתות החרסינה חסונות מאוד, על מנת שלא להפחית מכוחן של השיניים הטבעיות, עדיין מומלץ מאוד להימנע מפעילויות אשר פוגעות גם בשיניים ללא ציפוי כגון: גריסת קוביות קרח או פתיחת בקבוק בעזרת השיניים הקדמיות.

  • יישור שיניים – אינוויזליין  

טיפול ביישור שיניים שקוף, אינוויזליין, הוא חלופה מודרנית לפלטה המסורתית ששימשה במשך שנים רבות ליישור שיניים של בני הנוער. היום, במקום סוגרי המתכת, הפלטה משתמשת בפלסטיק שקוף ליישור שיניים, שבקושי נראית לעין. מאחר שטיפולים אלה נמשכים זמן קצר בהרבה בהשוואה לטיפול בפלטת המתכת, השיניים שלכם ייושרו בהרבה פחות זמן מכפי שחשבתם. שיטה זו מתאימה בעיקר לאנשים מבוגרים שלא עברו את התהליך כשהיו נערים.

  • השתלות שיניים

שתלים דנטליים הם לא רק פתרון קוסמטי. השתלות שיניים הן פתרון לטווח ארוך במקרה של אובדן שיניים אשר מסוגל לשמור הן על עצם השיניים והן על השיניים הבריאות שנותרו בפה.

לפני שהשתלים הדנטלים היו קיימים, הדרך היחידה להחליף שיניים אבודות היו התותבות. שתלי שיניים הם שדרוג ענק לתותבות ההן, והם יכולים לחקות ביעילות את התחושה של השיניים הטבעיות.

שתלי השיניים נשארים בפה באופן קבוע. לא צריך לשלוף אותם החוצה מדי לילה ולהניח אותם בכוס מים. במהלך השנים, השתפרה מאוד הטכנולוגיה המשמשת להשתלות דנטליות, והשתלים בימינו מאפשרים למטופל ליהנות משיניים חלופיות המתפקדות בדיוק כמו השיניים הטבעיות.

שתל דנטלי יכול לשמש להחלפת שן אחת, לחליף סט שלם של שיניים חסרות או לעגן תותבת שלמה. כאשר אתם מאבדים שן, העצם בלסת שתמכה בשן מתחילה להיעלם בהדרגה. שלא כמו שיניים תותבות, שתלי השיניים מתמזגים עם עצם השן הטבעית ומונעים את אובדנה.

הצבת שתלים דנטליים דורשת שיתוף פעולה של צוות שלם של אנשי מקצוע בתחום רפואת השיניים, החל במנתח אוראלי, וכלה ברופא שיניים משקם.

  • מליטה קוסמטית

מליטת שיניים קוסמטית היא תהליך לתיקון שן סדוקה או שבורה באמצעות חומר מילוי מיוחד בגוון השן. המליטה יכולה לשמש הן למילוי רווחים גדולים בין השיניים, והן לשינוי צורתה של השן. זהו הליך פשוט מאוד אשר יכול להסתיים בביקור אחד במרפאת השיניים.

ראשית, רופא השיניים מתאים את גוון חומר המליטה לגוון השיניים שלכם. לאחר מכן הוא מגרד בעדינות את פני השן, כדי לאפשר לחומר המליטה להידבק טוב יותר. כעת הוא מחיל על השן את חומר המליטה ומפסל אותו כך שיחקה את צורתה של השן הטבעית, לפני שנפגעה. ברגע שתהליך הפיסול מסתיים, הרופא מחזק את חומר המליטה באמצעות אור אולטרה סגול או בעזרת קרן לייזר. לסיום, רופא השיניים מלטש את החומר עד שיתאים לפני השטח של השיניים הטבעיות.

שימו לב! אמנם חומר המליטה הוא חזק, אך לא כמו השיניים הטבעיות. לכן, הימנעו מכסיסת ציפורניים, מגריסת קוביות קרח וכדומה.

מלבד הטיפולים הללו, טיפול שיניים קוסמטי מציע מגוון רחב של שירותים למניעת אבדן שיניים, בצד טיפולים משקמים כמו: בדיקות תקופתיות, ניקוי אבנית, מילוי חורים, כתרים, גשרים, טיפולי שורש, השתלות חניכיים ועוד.